Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania prehrali s Trnavou so cťou, doplatili na nevyužité šance.
🟨SLOVNAFT CUP 4. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SPARTAK TRNAVA Trnava 1:2 (0:1)
Prvý novembrový deň videl zaplnený považskobystrický štadión, kde bolo viac ako 2700 divákov, dobrý futbal. Hostia, ktorí vyhrali posledné dva ročníky Slovnaft cupu, začali aktívnejšie a už v 6. min Teplan kryl Bernátovu strelu zblízka. O minútu Ofori našiel centrom Ristovského, ktorý hlavičkoval iba do brvna. Domáci odpovedali v 8. min, ale po centri Slávika krásne zakončenie Kováča volejom vo výskoku Vantruba vyrazil. V 9. min skúšal šťastie Daniel, no strela skončila rohom. V 16. min mal Ofori dostatok času, aby zo šestnástky nádhernou technickou strelou do šibenice nedal Teplanovi šancu – 0:1. O štyri minúty domáci brankár pohotovo nohami vyrazil Ristovského strelu. Domáci zvýšili aktivitu, nebezpečný center Slávika kryl pred Gerebenitsom brankár a v 23. min po rohu hlavičkoval v ťažkej pozícii Boris tesne nad. V 27. min sa po Borisovej akcii a Vaculíkovej prihrávke ocitol pred bránou voľný Gerebenits, no gólman jeho strelu zblokoval a Kompan Breznik loptu spred bránkovej čiary odkopol na roh, po ktorom poslal loptu pred bránu Kováč, ale Gerebenitsovu efektnú zadovku zneškodnil Vantruba. Zápas bol vyrovnaný a v 42. min po rohu musel trnavský gólman v páde zasahovať po Pagáčovej hlavičke. Druhý polčas začal medzišestnástkovou hrou, až v 56. min Kucharčíkovu hlavičku chytil Vantruba. O minútu si do šestnástky nabehol Slávik, ale trafil iba vybiehajúceho brankára. V 63. min Vaculík preniesol loptu po rýchlom výpade na druhú stranu, prudkú prihrávku Slávika usmernil Zemko hlavičkou na päťku a Gerebenits povedľa brankára zasunul loptu do siete – 1:1. O tri minúty preletel Bainovičov center až k vzdialenejšej žrdi, kde bol prvý pri lopte Daniel a usmernil ju do siete – 1:2. v 73. min Vantruba atakovaný Gerebenitsom zahral v šestnástke nedovolene rukou a domácim sa naskytla obrovská šanca z nepriameho kopu asi z dvanástich metrov. Situáciu nezvládli a Kucharčík trafil iba múr. Ten istý hráč v 80. min predĺžil loptu na Slávika, ktorý zo šestnástky pálil nad. Striedajúci Azango vyskúšal v 85. min Teplana a hostia už tesné vedenie udržali a v ďalšom kole pocestujú do Košíc.
🟥Góly: 63. Gerebenits – 17. Ofori, 67. Daniel.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Mihálek, Pagáč, Kucharčík (88. Pečarka), Vaculík, Zemko (88. Saulo), Sloboda, Kováč (46. Praženka), Boris (78. Matejčík), Gerebenits, Slávik (88. Čongrády).
🟨Trnava: Vantruba – Štetina (46. Koštrna), Kompan Breznik (74. Azango), Prochádzka, Štefánik, Ristovski, Daniel, Bainovič, Kóša, Bernát (39. Zeljkovič – 52. Paur), Ofori.
🟨ŽK: Sloboda, Vaculík – Kompan Breznik.
🟨Divákov: 2750.
🟧Rozhodoval: Valent.