Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania zdolali dobre hrajúcu rezervu Slovana.
🟨2. liga 14. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SLOVAN BRATISLAVA “B” 3:1 (1:0)
Do prvej šance sa dostal v 5. min Boris, ale zakončil nepresne. Hostia pohrozili v 8. min, keď strieľaný Mišovičov center skončil rohom, po ktorom Vojtkovu strelu zrazila domáca obrana do bočnej siete. V 14. min po dlhom Slobodovom nákope poslal do šestnástky center Slávik a nabiehajúci Gerebenits sklepol loptu hlavičkou k žrdi – 1:0. Potom sa hralo väčšinou v strede, až v 30. min bolo pred bránou Mikoláša poriadne horúco. Mihálekovu delovku zrazil rukou Marušin, odrazenú loptu napálil do obrancu Boris a ani ďalšie pokusy Slávika a Borisa prestreliť obranný val slovanistov neboli úspešné. V 36. min si na Václavov center nabehol Boris, ale jeho strelu v páde opäť zablokovala obrana súpera. O štyri minúty po Pagáčovom faule kryl Hodál priamy kop Božika z 18 metrov a v 45. min Habodaszovu strelu zrazila domáca obrana. Po prestávke v 56. min prešiel po krídle až k bránkovej čiare Zemko, no jeho nebezpečný center obrana odvrátila na roh. V 58. min po Mihálekovom prieniku trafil Slávik obrancu, k odrazenej lopte sa dostal Boris a po jeho prihrávke Slávik napálil loptu do šibenice – 2:0. O dve minúty sa dostal k lopte po Mišovičovej prihrávke nedôrazne bránený Božik a krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi znížil na 2:1. O dve minúty po rohu Slávika zastavil Pagáčovu gólovú hlavičku na bránkovej čiare Mikoláš. V 76. min sa po prihrávke Slávika rútil z polovice ihriska na bránu Zemko, ale nepochopiteľne a veľmi nepresne zakončoval z veľkej diaľky. Vzruch priniesol striedajúci Praženka, ktorý si v 84. min nabehol na Gerebenitsovu šikovnú prihrávku a zblízka dal svoj premiérový gól v drese MŠK – 3:1. V 90. min Zemkom nakopnutá lopta od autovej čiary padala do brány, no Mikoláš ju vytlačil na brvno, odkiaľ skončila za bránou.
🟥Góly: 14. Gerebenits, 58. Slávik, 84. Praženka – 60. Božik.
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Kucharčík, Mihálek, Pagáč, Václav, Sloboda, Boris (77. Matejčík), Zemko (90. Pečarka), Slávik (77. Vaculík), Gerebenits, Kováč (61. Praženka).
🟨Slovan B: Mikoláš – Tóth, Murár, Marušin, Vojtko, Habodasz, Hornyák, Mišovič (88. Koseček), Kušnír (74. Rigo), Božik (88. Baláž), Spáčil (59. Isaac).
🟨ŽK: Mihálek, Pagáč, Slávik, Matejčík – Spáčil, Marušin.
🟧Rozhodoval: Sučka.