Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Pov. Bystrica prišla po chybe o výhru, má ťažké srdce na rozhodcu.
🟨2. liga 10. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – TATRAN PREŠOV 1:1 (1:0)
V dohrávke 10. kola mali hostia loptu častejšie na kopačkách, ale nevedeli sa presadiť cez domácu obranu. Milunovičova tečovaná strela v 6. min skončila rohom a Kopáskov pokus z 20 metrov kryl Teplan. Prvú domácu strelu vyslal v 14. min Vaculík, no brankár veľa práce nemal. O minútu Slávikov lob skončil nad bránou a v 21. min Teplan v páde kryl Gladišovu strelu k žrdi. V 32. min po Mihálekovom centri Zemkovu strelu Kuchynskij iba s námahou vyrazil na roh, po ktorom lopta po Kuchačíkovej hlavičke odrazená od zeme skončila nad brvnom. O tri minúty zrazil nešetrne vybiehajú gólman hostí dva metre za šestnástkou Slávika, no rozhodca nechal v hre pokračovať a brankárovi odpustil kartový trest, ktorý si zaslúžil aj vylúčenie. Domáci v závere polčasu pridali a po sérii rohov našiel Slávik centrom Kucharčíka a po jeho hlavičke sa lopta odrazila od Šimka pred Gerebenitsa, ktorý hlavičkou konečne pretrhol streleckú smolu – 1:0. Domáci útočník sa v 2. lige naposledy tešil z gólu 6. mája, keď rozhodol o výhre 1:0 nad Prešovom. Po prestávke nepotrestal zaváhanie gólmana Slávik. Bol to práve brankár hostí, ktorý v 54. min poslal dlhý výkop na domácu polovicu. Václav loptu nedoskočil a vybiehajúci Teplan bol pri nej neskôr ako Sokol, ktorý lobom trafil prázdnu bránu – 1:1. Bomba Milunoviča v 56. min minula domácu bránu a potom sa dlho hralo iba medzi šestnástkami bez šancí. Až v 79. min Mihálek zakončil po prieniku, no tečovaná strela skončila iba rohom a o minútu po Slobodovej prihrávke Kuchynskij kryl volej Slávika. V závere sa už ani jeden zo súperov nepresadil a duel skončil deľbou bodov.
🟥Góly: 39. Gerebenits – 54. Sokol.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Pečarka (74. Kováč), Kucharčík, Mihálek, Pagáč, Václav, Boris, Zemko, Vaculík (67. Sloboda), Slávik, Gerebenits (90. Čongrády).
🟨Prešov: Kuchynskij – Kopásek (46. Diao), Šimko, Baran, Petko, Milunovič, Gladiš, Župa, Popovič (46. Jendrek), Sokol, Dolný (85. Keresteš).
🟨ŽK: Zemko – Diao.
🟧Rozhodoval: Gemzický.