Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

V zápase dvoch rozličných polčasov sa zrodila remíza.
🟨Prípravný zápas
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – BANÍK OSTRAVA B 2:2 (0:1)
V súboji s českým druholigistom na umelej tráve nastúpili domáci bez Hodála, Vaculíka, Kucharčíka a Tancíka. Lepšie začali hostia, boli behavejší, dokázali podržať loptu a v 8. min sa do prvej šance dostal Kilibarda, ale jeho strelu obrana zrazila na roh. O minútu sa ten istý hráč rútil sám na Kalinu, no ten úspešne zasiahol. O desať minút zakončil rýchlonohý Kilibarda strelou nad a potom prišli útočné náznaky MŠK. V 20. min po Jánošíkovom rohu a Pagáčovej hlavičke neskóroval zblízka Krasňan a o tri minúty Prášek vysunul Jánošíka, ale pred Jakubíkom stihli obrancovia odkopnúť loptu na roh. V 28. min po priamom kope Jackuliak nedočiahol pred bránou loptu, ale všetko si vynahradil v 30. min, kedy svoj únik po krídle zakončil krížnou strelou k žrdi – 0:1. O päť minút Kalina reflexívne zasiahol po strele zblízka a v 35. min Kilibardova strela pohladila brvno jeho brány. Ten istý hráč po ďalšom úniku naservíroval loptu pred bránu, ale Šudák hlavičkoval nad. Ani piaty pokus Kilibardu v 45. min neskončil gólom, lebo jeho tvrdá strela skončila na žrdi. Po prestávke sa obraz hry zmenil, domáci sa častejšie pokúšali o útočné výpady, v 54. min pálil Čurik z 20 metrov vedľa. Keď už tréner Jakuš chytal pri stredovej čiare striedanie pätice hráčov, do šance si nabehol Krasňan, no preváhal vhodný moment a vyťažil iba roh. Po jeho zahraní Jakubíkom a hlavičke Jánošíka nekrytý Krasňan z päťky nekompromisne pod brvno vyrovnal na 1:1. Domácich gól povzbudil, prebrali iniciatívu a v 61. min Jakubík spoza šestnástky mieril iba do bočnej siete. O minútu Boris vypichol obrancovi loptu, ale gólman zachránil. Hra sa opäť vyrovnala, prevládali osobné súboje. V 78. min sa do šance dostal Praženka a po jeho spätnej prihrávke Zemkovu strelu zblokovala obrana. O minútu si po centri J. Ragulu nabehol pred bránu Rapavý, no jeho prudký volej skončil nad brvnom. V 84. min domáci nedostali loptu do bezpečia, nasledoval nákop na hranicu šestnástky, kde Pira pohotovo trafil k žrdi – 1:2. Hráči MŠK nespanikárili, v 88. min si za obranu nabehol Sloboda, obišiel aj vybiehajúceho gólmana a z uhla poslal loptu do prázdnej brány – 2:2.
🟥Góly: 57. Krasňan, 88. Sloboda. – 30. Jackuliak, 84. Pira.
🟥Pov. Bystrica: Kalina – Čurik (58. J. Ragula), Pagáč (58. Cisár), Matejčík, Mitaš, Zemko, Prášek (58. Boris), Jánošík (58. Rapavý), Solík (46. Sloboda), Jakubík, Krasňan (58. Praženka).
⬛️Rozhodovali: B. Mihálik, Zboran a Hradňanský.
Na snímke dáva Anton Sloboda (v červenom) vyrovnávajúci gól na 2:2.