29. júna 2024 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2024/25 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania prišli o výhru gólom v závere
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SFC OPAVA 2:2 (0:1)
Považskobystričania odohrali druhý prípravný zápas opäť s českým druholigovým tímom. V kádri už nebol Praženka, ktorý sa vrátil po hosťovaní do AS Trenčín, s klubom sa rozlúčil Marek Václav a nepokračoval už Pavlík z Bytče, ktorý bol na skúške. Tréner Peter Jakuš zaradil do zápasu viacerých dorastencov a skúšal brankára Balciara zo Slovácka, Jakubíka zo Žiliny a Dubničana Rešetku. Po rozháranom úvode za veľkého tepla ako prví pohrozili hostia, no Haitlova prudká strela spoza šestnástky letela nad. O päť minút po Mihálekovom centri zakončil Tancík vedľa a v 14. min Balciar vyrážal nepríjemný center pred dvojicou hosťujúcich hráčov. Opava sa dostala do vedenia v 21. min, keď Blecha po samostatnej akcii parádnou strelou do šibenice z 25 metrov nedal Balciarovi šancu – 0:1. Strelec gólu sa dostal do ďalšej šance aj v 32. min, ale zblízka poslal loptu tesne nad. V 34. min Hafera kryl Borisovu strelu z priameho kopu a záver polčasu opatril domácim, ktorí kopali päť rohových kopov, no ani z jedeného si nevypracovali gólovú šancu. V 42. min Hafera v páde vyrazil ďalekonosnú Čurikovu strelu pred Kubalu, ale aj jeho dorážku vytlačil na roh. Po prestávke nastúpili MŠK s ôsmimi zmenami v zostave, čo sa prejavilo na hre. Po Kucharčíkovom centri v 50. min Pagáč hlavičkou usmernil loptu k vzdialenejšej žrdi – 1:1. Nový hráč Jakubík unikol v 52. min, jeho prudkú prihrávku prenechal Kováč A. Baštekovi, ktorého tečovaná strela sa od brvna odrazila do siete – 2:1. V 61. min sa domáci obrancovia pohrávali s loptou v blízkosti brány, stratili ju, ale Blatný pálil spoza šestnástky tesne nad. Z protiútoku po Kováčovom pase vysunul Cisár Krasňana, ale Babka jeho tvrdú strelu vytlačil na roh. O tri minúty Kováčova nepríjemná strela z 25 metrov iba tesne minula opavskú bránu. Kimovu strelu z 20 metrov kryl Hodál a v 80. min mohol rozhodnúť Boris, ktorý po sóle trafil iba Babkovu náruč. O dve minúty Hodál vyrazil nebezpečný priamy kop Blechu na roh. V 87. min zaskočil za Hodála obetavo Pagáč, keď na bránkovej čiare zablokoval Vladařovu strelu. O minútu unikol domácej obrane po krídle Zelenka a povedľa vybiehajúceho Hodála vyrovnal na 2:2.
🟥Góly: 50. Pagáč, 52. A. Baštek – 21. Blecha, 88. Zelenka.
🟥MŠK: Balciar (46. Hodál) – Čurik (46. A. Baštek), Matejčík (46. Pagáč), Rešetka (46. Kucharčík), Kubala (46. Vaculík), Boris, Sloboda (46. Kováč), Jakubík (75. Nosáľ), Tancík (46. Krasňan), Ernek (46. Cisár), Mihálek.
🟨Opava: Hafera (46. Babka) – Haitl, Šrek (72. Zelenka), Baloun, Hýbl, Sochor, Omale, Blecha, Zelenka (46. Vladař), Lim, Ligač (46. Blatný).
🟧Rozhodovali: Oselský – Zboran, Hradňanský.
Slavomír Pagáč (vo výskoku v zelenom) dáva vyrovnávajúci gól MŠK na 1:1 proti Opave.