Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Dlhú sériu bez výhry odklial po prestávke dvojgólový Zemko.
🟨Monacobet liga 2. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – DYNAMO MALŽENICE 3:1 (1:1)
Po domácej prehre s béčkom Slovana nastupovali domáci už v bráne s novou posilou Kalinom zo Zlínska, kde na jar hosťoval a s cieľom pretrhnúť dlhú šnúru bez výhry. Už po niekoľkých sekundách vyhral Tancík súboj a po jeho centri na jar ešte hráč Malženíc Rapavý v páde otvoril skóre – 1:0. O tri minúty Vantruba včasným vybehnutím ratoval pred Slobodom a z protiútoku Benovičova tečovaná strela skončila rohom. Po Jánošíkovom úniku a centri v 7. min sklepol Sloboda loptu pred Tancíka, no ten bránu netrafil. Hostia boli futbalovejší, ale do šancí sa nedostávali. V 19. min sa do šance dostal Rapavý, no Vantruba nohou zachránil. Po Mitašovom centri a Slobodovom priťuknutí Rapavý v 22. min znova vyskúšal brankára hostí. Úspešný nebol ani Kucharčík v 30. min, keď po Jánošíkovom centri hlavičkoval vedľa. V 36. min prešiel stredom obrany mladučký Trello a z uhla prestrčil loptu povedľa Kalinu do siete – 1:1.Po priamom kope sa v 38. min vyznamenal Vantruba, keď vyrazil tvrdú strelu aktívneho Rapavého. V druhom polčase sa hostia usadil pred domácou bránou, no séria rohov zmenu stavu nepriniesla. Po Jánošíkovom centri sa v 55. min zjavil pred bránou dovtedy nevýrazný Zemko a zblízka hlavičkou poslal loptu do siete – 2:1. Po Jánošíkovom úniku v 58. min z dobrej pozície pálil Tancík nad. Malženice sa snažili, ale domáci boli v defenzíve pozorní. V 70. min ušiel po krídle Tancík, ideálne naservíroval loptu na päťku Rapavému, no Vantruba zázračne zachránil. V 78. min sa na hranici šestnástky uvoľnil Zemko, ktorý najprv trafil obrancu, ale druhý pokus bol úspešný, keď lopta skončila v hornom rohu – 3:1. O dve minúty sa presadil na krídle Bukovský, ale jeho krížna strela iba preletela popred domácu bránu. V závere MŠK vedenie kontrolovali a konečne doma zabodovali naplno, keď sa im to naposledy podarilo 16. marca proti Petržalke 2:1. Zároveň pretrhli aj šnúru bez výhry v deviatich súťažných a prípravných zápasoch, keď sa predtým tešili po výhre 4:2 v Žiline nad MŠK B 28. apríla.
🟥Góly: 55. a 78. Zemko, 1. Rapavý – 36. Trello.
🟥Pov. Bystrica: Kalina – Mitaš, Pagáč, Kucharčík, Čurik, Zemko, Sloboda, Cisár, Tancík, Rapavý (84. Jakubík), Jánošík (90. Vaculík).
🟩Malženice: Vantruba – Rusnák (58. Fančovič), Rehák, Krajčovič, Kurej, Horvát, Benovič, Kotlár, Trello (58. Bukovský), Lipovský, Druga.
🟨ŽK: Mitaš, Kucharčík, Sloboda, Zemko – Trello, Kurej, Krajčovič.
⬛️Rozhodoval: Sučka.