2. júla 2024 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2024/25 90'

Rekapitulácia

Pov. Bystrica mohla po prestávke vyrovnať, ale nevyužila dve gólové šance
🟥SIGMA OLOMOUC B- MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:0 (1:0)
V treťom prípravnom zápase sa Považskobystričania predstavili na kvalitnom trávniku v Slatiniciach proti vlaňajšiemu druhému tímu 2. českej ligy. V drese Pov. Bystrice už chýbali Balciar a Rešetka, ktorí sa neprebojovali do kádra, na skúške sa objavil útočník Daniel Rapavý z Malženíc. V 4. min po Tancíkovom úniku domáca obrana zblokovala Cisárov pokus a v 5. min po Jakubíkovom rohu sa k odrazenej lopte dostal Sloboda, no pálil nepresne. O minútu Hodál vyrazil nepríjemnú Huňovu strelu a v 13. min po Ikugarovej spätnej prihrávke Fabiánekov prudký pokus tesne minul bránu MŠK. Potom skúšal šťastie v 17. min Amasi, no bránu vysoko prestrelil. Po zblokovanej Cisárovej strele založili domáci rýchlu akciu, ale Huňov center poslal Ikugar hlavičkou nad. Zápas bol naďalej vyrovnaný, zadné rady dobre fungovali. V 29. min Tancík s Vaculíkom prekombinovali nádejnú akciu, ale o minútu mohla Pov. Bystrica vyhrávať. Po Čurikovom centri sa ocitol Tancík sám pred Koutným , ktorý reflexívne zasiahol, odrazenú loptu Cisára odvrátila obrana a Jakubíkova dorážka skončila rohom. Zaváhanie Jaju v 33. min využil Sloboda, poslal do úniku Jakubíka, ktorému obranca v poslednej chvíli odkopol loptu. O dve minúty zakončoval po Čurikovom centri Cisár nad a v 39. min Jalovičorov pokus zo šestnástky tesne minul horný roh brány MŠK. V 41. min po priamom kope Fabiánka sklepol loptu hlavou Táborský k Ikugarovi, ktorý prehlavičkoval brankára, no Čurik poslal loptu hlavou na roh. V 43. min si na prihrávku za obranu nabehol Uriča a ponad vybiehajúceho Hodála poslal loptu do sete – 1:0. Druhý polčas začali Považskobystričania aktívne a v 47. min po Čurikovom priamom kope Kucharčíkova krížna strela preletela popred domácu bránu. V 50. min po faule na Tancíka sa k lopte dostal Sloboda, no jeho prudká strela ľahko tečovaná spoluhráčom Zemkom skončila na žrdi olomouckej brány. Po Ikugarovej prihrávke v 55. min Hodál zmaril šancu Amasiho a o minútu sa ocitol v šanci osamotený Uriča, no Hodál si poradil nielen s prvou tutovkou, ale vyriešil aj jeho následnú dorážku. Hostia nevyužili v 67. min obrovskú šancu, keď po Mihálekovom centri nezakončil najprv Sloboda a po Tancíkovej prihrávke Rapavý z ôsmich metrov zbrklo prestrelil domácu bránu. V 71. min debutujúceho dorastenca v bráne M. Bašteka preveril Proniuk. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no domáci im to nedovolili. Posledný náznak šance MŠK bol v 83. min, ale po Tancíkovom centri bol domáci gólman pri lopte o zlomok sekundy skôr ako Kucharčík.
🟥 Gól: 43. Uriča.
🟨Olomouc B: Koutný – Uriča, Amasi, Fabiánek, Jaja, Jalovičor, Huňa, Stryk, Bednár, Krišťál, Ikugar (striedali Král, Coufal, Petráš, Pavlíček, Pronikuk, Táborský, Michl.
🟥MŠK: Hodál (65. M. Baštek) – Čurik (58. Mihálek), Pagáč (58. Matejčík), Kucharčík, Vaculík, Sloboda (73. Jakubík), Zemko (58. Kováč), Jakubík (58. Boris), Tancík, Cisár (58. Krasňan), Rapavý.