polčas  0 : 0

diváci: 250

gól: 81´ Prekop

zostava P.B.: Lastovica – Bušík, Vala, Mravec /C/, Petruš – Čiernik /86.Masaryk/, Boris, A.Valient /72.Gamboš/ – Slávik, Púpala /68.Vadovský/, J.Valient /59.Zubek/.

zostava L.R.: Bačík – Kollár /Prekop/, Ďurovec /59.Poláček/, Chmelík /C/, Detko, Náther, Púček, Híreš, Buček /74.Pišta/, Živčic /89.Červený/, Krištof.


Obzor:

Hostia nastúpili s piatimi hráčmi Pov.Bystrice v základnej zostave. Hrali pozorne v defenzíve a aktívny domáci sa nevedeli dlho presadiť. Najväčšie šance nevyužili Detko a Živčic. V závere mal šťastnú ruku  tréner M.Púček,ktorý v 80.min poslal namiesto Kollára na ihrisko Prekopa a ten pri prvom kontakte s loptou obišiel brankára a dal víťazný gól.

PB novinky:

V základnej zostave lídra ligy nastúpilo po nečakane skorej fúzii päť hráčov MŠK,rovnaký počet bol pripravený na striedanie. V derby zápase tretieho s prvým sa zrodila jednogólová výhra domácich,o ktorej rozhodol v 81.min Prekop. Hostia si čisté šance na rozdiel od sklárov vypracovať nedokázali a tak sa ani z ich strany skóre v prvom polčase nemenilo. K zakončeniu sa dostávali domáci,lenže defenzíva Iskry hrala zodpovedne a tak bol stav po prvej trištvrtehodinke 0 : 0. Domáci sa snažili súpera pritlačiť pred Lastovicovu bránu,lenže z dvoch šancí,ktoré mali gólovo nezapršalo. Hostia sa do kontier nedostávali,preto mal Bačík v bráne domácich roboty pomenej. Rozhodnutie padlo  v závere stretnutia,keď vyšlo trénerovi Púčekovi striedanie. Namiesto Kollára prišiel na trávnik Prekop,ktorého prvý dotyk s loptou znamenal tri body. Po blafáku brankárovi poslal loptu do siete – 1 : 0. V závere duelu sa už k tutovke z hráčov nik nedostal,preto sa duel skončil síce jednogólovou,ale zaslúženou výhrou domácich.

Zanechať komentár