divákov: 150
góly MŠK: Baránek, Čiernik
zostava MŠK: Kováč – Bušík, Vícena, Bielik /C/, Otradovec – Sloboda/63.A.Valient/ – Čiernik, Čelko/69.Jeleník/ – Zubek/55.Baránek/, Ivanovič/61.Masaryk/, J.Valient/83.Vadovský/

OBZOR /Ferdinand Gach/:

Po opatrnom začiatku a oťukávaní v 25.min pohrozil nováčik,ale Floriš a potom Vangel loptu odvracal do bezpečia.V 28.min Mojto po samostatnej akcii poslal loptu pozdĺž brány.V 35.min na opačnej strane mal šancu Ivanovič,ale ani jeho krížna strela neskončila v sieti.V 37.min strelu M.Štrbáka vytlačil brankár na roh a v 39.min Martinkovu strelu kryl.V 39.min domáci spálili ďalšiu šancu,ale v 42.min P.Štrbák dostal loptu do siete – 1 : 0.V 51.min M.Štrbák nepremenil jedenástku po faule na P.Štrbáka,keď T.Kováč zle umiestnenú strelu chytil.V 65.min po samostatnej akcii Baránek vyrovnal.V 73.min po rohu Mojta Ondrášik hlavičkoval nad a o minútu na opačnej strane J.Valient poslal loptu hlavou vedľa.Keď sa zdalo,že zápas skončí spravodlivou remízou,domáci po rohu stratili loptu,nasledoval protiútok,ktorý Čiernik nekompromisne v 90.min zakončil víťazným gólom.

divákov: 250

zostava: Kováč – Bušík, Vala, Bielik,Vícena – Ivanovič /77.Jeleník/, Čiernik, Sloboda – Baránek, Gáborík, J.Valient /69.Vadovský/.

Pre Čiernika, Vadovského a J.Valienta to bol posledný zápas jarnej časti v drese MŠK,už zajtra budú pripravení nastúpiť za Iskru Borčice,kam odchádzajú hrať do konca tejto sezóny

OBZOR: Derby začalo penaltou za ruku v prospech domácich,ktorú premenil J.Valient.Hostia postupne získali prevahu,no zakončenie viazlo,podobne ako na domácej strane.Navrátilec z Púchova Gáborík po prestávke najprv hlavičkoval nepresne,ale o chvíľu sa nemýlil – 2 : 0.O chvíľu T.Kováč vyrazil pokutový kop Ondrašíkovi aj dorážku P.Štrbáka.Ako sa kopú jedenástky ukázal po faule na Vícenu J.Valient a po hodine hry bolo 3 : 0.Ladce sa nevzdávali,Floriš peknou strelou znížil a domácich podržal brankár pri šanciach Mokričku,P.Štrbáka a Mojta.

PBnovinky /Milan Kováčik/:Duel rozhodli pokutové kopy,nepremenené šance a najmä výkon domáceho gólmana Tomáša Kováča.Už v 4.min priniesol úvodný tlak domácich ruku Sviečku v pokutovom území a prvý pokutový kop zápasu,ktorý so šťastím premenil J.Valient – 1 : 0.O sedem minút zahrali hostia zle rohový kop,nasledovala rýchla kontra,no Sloboda mieril nad Machalovu bránu.Čoraz viac sa dostávali k lopte hostia,ktorých kombinačná hra robila obrane MŠK problémy.Ladce mali stále viac z hry a vytvorili si aj šance.V 13.min mohlo byť 1 : 1.lenže Kováč loptu vyrazil nad.V 25.min mohol zvýšiť Gáborík,no netrafil odkrytú bránu.O dve minúty vbehol do šestnástky MŠK Kvasnica,lenže loptu v dobrej pozícii netrafil ideálne.O pár minút vznikla pred bránou domácich trma-vrma a Mokrička poslal loptu koníčkom mimo brány.Prevaha Ladiec narastala,po hodine hry mieril krížnou strelou Štrbák tesne nad.O tri minúty prečíslili hostia obranu MŠK,lenže Štrbák „zasebčil“ a miesto prihrávky voli slabučkú strelu.O chvíľu chcel Štrbák prekvapiť Kováča,ale ten si s jeho prízemnou gólovou strelou poradil.V 39.min zahrozil J.Valient na druhej strane,ale jeho krížnej strele chýbali centimetre.O minútu sa síce tešil Gáborík,lenže jeho gól padol z ofsajdu.

Do druhého polčasu nastúpili domáci zodpovednejšie a tentoraz mali z hry viac oni.V 47.min ponúkol Baránek Gáboríka,ktorý hlavičkoval osamotený mimo.Situácia sa o štyri minúty opakovala,tentoraz bol strelec domácich úspešnejší – 2 : 0.Hostia mohli znížiť po faule Bielika z nariadeného pokutového kopu.Ondrašík neprekonal Kováča ani na dvakrát a Štrbák mieril z ďalšej dorážky nad.Na druhej strane zbehol po krídle Borovička a ponúkol tutovku Ivanovičovi,ktorý skackavú loptu nedokázal spracovať.V 56.min mal gól na kopačke J.Valient,no lopta mu nesadla,Machala strelu zneškodnil.Po prieniku Vícenu do šestnástky ho obrana faulovala a nasledoval ďalší pokutová kop.Ten po hodine hry J.Valient premenil – 3 : 0.

Hostia opäť ožili a ich útočníci robili domácej obrane problémy.V 63.min znížil Floriš utešenou strelou na 3 : 1.O sedem minút mieril mimo striedajúci Vadovský.Na dostrel mohol Ladčanov priblížiť Štrbák,ktorý si pekne zabehol za obranu,no Kováč sa prezentoval ďalším pekným zákrokom.V 73.min sa rútil na Machalu Gáborík,no posunul si loptu príliš dopredu.O dve minúty sa situácia zopakovala.Deväť minút pred koncom mohol duel zdramatizovať Mokrička,no Kováč bol opäť proti.Ďalšiu tutovku mal po priamom kope Štrbák,ale Kováča už hostia prekonať nedokázali.Poslednú šancu Mojta z priameho kopu zneškodnil Kováč a tak sa domáci mohli  v remízovom zápase tešiť najmä vďaka nemu z troch bodov.