diváci: 200

ŽK: Bušík, Vala, Jakubek, Bielik

zostava MŠK: Kováč – Bušík, Vala, Jakubek, Otradovec – Bielik, Borovička, Čelko – Zubek /80.Baránek/, Vadovský /64.Čiernik/ J.Valient

OBZOR /MA/:

Derby začali lepšie hostia,no Bielikovu strelu v 3.min kryl Bednár.V 12.min sa nekopala penalta po strete Michala Budaya s brankárom hostí a v 14.min Bednár zmaril šancu Vadovskému.Po Babíncovej nepresnej strele nad pochodil na druhej strane rovnako Čelko.V 27.min obrancovia hostí stihli vykopnúť z prázdnej brány strelu Michala Budaya.Strelu Babínca v 30.min Kováč chytil a neprekonal ho ani o chvíľu P.Ďurkech.Bystričania v závere polčasu skúšali šťastie,no Bednár so strelami J.Valienta a Borovičku nemal problém.V 49.min pálil Babínec tesne vedľa.Pov.Bystrica sa do šance dostala až v 68.min,Bielik sa nepresadil.T.Kováč potom chytil strelu A.Budaya a v 86.min Bednár zneškodnil priamy kop J.Valienta.V 88.min po priamom kope Hrubo tvrdou strelou potešil domácich priaznivcov – 1 : 0.

PB novinky / MK /:

Derby prinieslo množstvo gólových šancí,no jediný presný zásah padol až v závere napínavého a zaujímavého duelu.Ten začali lepšie hostia.Bielik mieril v 3.min do stredu brány na pripraveného Bednára.Na druhej strane zahrali domáci priamy kop,no lopta preletela popred celú šestnástku.V 12.min sa dožadovali domáci po strete T.Kováča s M.Budayom pokutového kopu.O dve minúty nevyužil chybu domácej obrany Vadovský,ktorý vystrelil veľmi skoro a nechal vyniknúť domáceho gólmana Bednára.Na druhej strane mieril Babínec tesne nad.V 22.min mohli ísť hostia po ďalšej chybe obrany v šestnástke do vedenia,ale Čelko prestrelil bránku.O päť minút sa takmer tešili hráči Plevníka.M.Buday poslal loptu na bránu,no zadáci MŠK ju stihli pred čiarou odvrátiť do bezpečia.Po polhodine hry vychytal Kováč Babínca a o chviľu si to zopakoval s P.Ďurkechom,ktorý vystrelil z otočky.Po Borovičkovej nahrávke mieril Vadovský tesne vedľa a J.Valient o chvíľu z otočky mieril iba do strdu brány,kde stál pripravený Bednár.Po zmene strán mohli udrieť domáci,lenže Babíncova krížna strela minula tesne žrď a A.Buday mieril nad.Domáci mali mierne navrch,no hostia postupne hru vyrovnali a prišli aj ich šance.V68.min neprepasíroval loptu po priamom kope Bielik na dvakrát do siete.Po faule na M.Budaya kopali domáci neúspešne priamy kop iba do múru a o chvíľu A.Budaya Kováč vychytal.Rozhodnutie padlo v závere duelu.V 86.min chytil parádne loptu Bednár po priamom kope J.Valienta.O chvíľu na druhej strane sa takmer tešili domáci,no lopta po trme-vrme skončila mimo.O chvíľu kopali domáci priamy kop a po trme-vrme pred Kováčom prestrelil všetko Hrubo a zabezpečil domácim víťazstvo.